طراحی جدیدترین متد تمرینات بدنسازی ویژه بازیکنان نخبه در فوتسال

DSC_0147جدیدترین متد تمرینات بدنسازی بدنسازی ویژه بازیکنان نخبه در فوتسال طراحی شد.

شهاب سفال منش در گفت و گو با سایت باشگاه دبیری تبریز اظهار داشت:یکی از ارکان موفقیت در ورزش خصوصا در سطح قهرمانی آمادگی جسمانی است و نظر به اینکه در طول سال های گذشته مربی تخصصی بدنسازی در رشته فوتسال نداشته و از مربیان بدنسازی سایر رشته ها همانند فوتبال و دوومیدانی استفاده می شد، لزوم طراحی بدنسازی مختص رشته فوتسال به خوبی احساس می شد و در همین راستا بدنسازی این رشته با جدیدترین متد تمرینات برای بازیکنان فوتسال طراحی شد.
مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا مدت طراحی بدنسازی فوتسال را 5 سال ذکر کرده و افزود: برای این برنامه بیش از 300 مقاله تخصصی را بررسی کرده و با مربیان صاحب نام فوتسال کشورها برزیل، روسیه، اسپانیا، تایلند، ژاپن ، ایران و کلیه مربیان فوتسال AFCدر ارتباط بوده و در تمرینات تیم های مختلف ملی و باشگاهی اروپایی و آسیایی حضور یافتم.
کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی کشور تصریح کرد:این تمرینات تلفیقی از تمرینات تکنیکی بازیکنان فوتسال و تمرینات آمادگی جسمانی بوده و تمرینات تکنیکی – فیزیکی می باشند که بازده ای خیلی زیادی در اجرای تدابیر تاکتیکی دارد که از سوی مربیان اتخاذ می شود، را دارد.
مربی تیم دبیری تبریز گفت: امیدواریم با روش ابداع شده سرعت در اجرای حرکات بازیکنان با توپ و بدون توپ افزایش یافته و بازیکنان فوتسال را به بالاترین سطح اجرای خلاقیت تکنیکی و برنامه های تاکتیکی تیم برسانیم.
وی افزود: با توجه به اینکه این برنامه برای اولین بار در ایران و باشگاه دبیری اجرا می شود امیدوارم این متد در آینده در کلاس های مربیگری نیز تدریس و به مربیان فوتسال این تمرینات ویژه ارائه شود.
سفال منش در مورد تمرینات این متد مدرن آموزشی بیان کرد: کار با وزنه مختص بازیکنان فوتسال، تمرینات غیر هوازی برای بالا بردن توان بازیکنان همراه با توپ و تمرینات هوازی می باشد که جدیدترین تمرینات ویژه چابکی و انعظاف پذیری در متن آن گنجانده شده است.
سرمربی سابق تیم های پتروشیمی تبریز و پوشینه بافت قزوین خاطر نشان ساخت: اعتقاد دارم در فوتسال مدرن دنیا مربیان بدنسازی باید دانش کافی از انواع تکنیک های فردی و کارهای گروهی و تاکتیک های تیمی فوتسال را داشته باشد تا بتواند به درستی و آگاهی کامل به بدنسازی تیم پرداخته و باید این نکته را ذکر کنم که اساس موفقیت در هر رشته ای در گام نخست بدنسازی خوب می باشد.
وی در پایان سخنان خود عنوان کرد: عمر بدنسازی سنتی به پایان رسیده و دیگر جایی در آماده سازی جسمانی تیم ها ندارد و این متد به خوبی می تواند ضمن بدنسازی تخصصی در فوتسال، به آمادگی جسمانی تیم ها نیز کمک شایانی کند.
لازم به ذکر است شهاب سفال منش از اعضای تصمیم گیرنده در تالیفات جزوات آموزشی ویژه کار آمادگی جسمانی کمیته فوتسال کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده و برنامه بدنسازی وی مورد تایید تارقلی زاده رییس دپارتمان فوتسال آسیا قرار گرفته است.

1 دیدگاه

  1. كمال سلامي : - پاسخ

    جناب آقاي سفال منش لطفا اكر كتبي در اين مورد تاليف كرده ايد
    معرفي فرمائيد تا از تجربيات جنابعالي در تيم هاي پايه استفاده گردد همچنين كلاس مربيگري فوتسال را با همكاري آقاي شمسائي را براي مربيان پايه تيمهي مجموعه دبيري را پيشنهاد مي كنم